Finansavimo šaltiniai
Savivaldybės biudžeto lėšos.
Valstybės tikslinių specialiųjų dotacijų lėšos.
Spec. lėšos surinktos už suteiktas paslaugas.
Paramos lėšos.
Socialinėms paslaugoms (valstybės funkcijos).
Valstybinėms (valstybės perduotoms savivaldybėms) funkcijoms (dalyvaujant darbo rinkoje).
Projektinės lėšos.
Parama 1,2 procentų.
Paramos gavėjų ir politinių organizacijų duomenys.
Ar paramos gavėjas yra nevyriausybinė organizacija (NVO), galite patikrinti VĮ Registrų centro svetainėje. Jeigu įstaiga yra NVO, stulpelyje Pavadinimas, buveinės adresas, pastabos, matysite žymą Nevyriausybinė organizacija.
2025 m. (nuo 2024 m. mokestinio laikotarpio pajamų) ir vėlesniais metais (nuo 2025 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pajamų) gyventojai gali paskirti tokias pajamų mokesčio dalis:
iki 1,2 procento — paramos gavėjams, pagal Labdaros ir paramos įstatymą (toliau – LPĮ) turintiems teisę gauti paramą:
— nevyriausybinėms organizacijoms (nuo valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų valdymo nepriklausomus savanoriškumo pagrindais įsteigtiems visuomenėms ar jos grupės naudai veikiantiems viešiesiems juridiniams asmenis, kurių tikslas nėra siekti politinės valdžios arba įgyvendinti vien tik religinius tikslus), kurioms Juridinių asmenų registre suteikta nevyriausybinės organizacijos žyma ir paramos gavėjo statusas (išskyrus tradicines religines bendruomenes, bendrijas, centrus, kuriems nereikia įgyti paramos gavėjo statusą)
— Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintame sąraše nurodytoms užsienyje įsteigtoms lietuvių bendruomenėms ir kitoms lietuviškoms įstaigoms ar organizacijoms, kurios gali būti priskiriamos nevyriausybinėms organizacijoms, tačiau kurioms nevyriausybinės organizacijos žyma Juridinių asmenų registre nėra suteikiama,
— meno kūrėjams, paramos gavėjais įregistruotiems Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų informacinėje sistemoje (sąrašas)
0,6 procento — politinėms organizacijoms, kurios yra įstatymų nustatyta tvarka įregistruotos Juridinių asmenų registre, atitinka įstatymų reikalavimus dėl politinės organizacijos narių skaičiaus ir kurioms nėra pradėta pertvarkymo arba likvidavimo procedūra;
0,6 procento — profesinėms sąjungoms ir (ar) profesinių sąjungų susivienijimams, pagal LPĮ turintiems teisę gauti paramą.
Pajamų mokesčio dalies apskaičiavimo / pervedimo statistika pagal FR0512 formos prašymus pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms skelbiama čia.
Savanoriškas darbas – tai galimybė kiekvienam, nepriklausomai nuo lyties, tautybės, religinių bei politinių įsitikinimų, amžiaus ir sveikatos, panaudoti savo sugebėjimus ir patirtį, realizuoti savo pomėgius, įgyti naujų žinių bei įgūdžių, susirasti naujų draugų, tapti reikalingu kitiems, gerai praleisti laisvalaikį, įsitraukti į darbą ir dalyvauti visuomenės gyvenime, keičiant jį pagal bendruomenės poreikius.
Plungės socialinių paslaugų centras ieško entuziastingų, kūrybingų, darbščių asmenų, norinčių įsitraukti į savanorių komandą. Savanoriais gali tapti asmenys turintys laisvo laiko, gebantys mokyti lankytojus kokios nors veiklos (šokio, jogos, rankdarbių, dailės, medžio darbų ir pan.) ar tiesiog mėgstantys ir norintys bendrauti. Yra galimybė savanoriauti negalią turinčių asmenų Dienos centre.
Laukiame neabejingų, laisvą minutėlę norinčių įprasminti pagelbėjant kasdienėje Plungės socialinių paslaugų centro veikloje, žmonių. Savanoriai kviečiami talkinti nuolat, iš anksto suderinus laiką.
Savanorystė daro įtaką visuomeniškumui, žmogiškumui, integracijos plėtrai, bendravimui, altruizmo skatinimui. Plungės socialinių paslaugų centras prisideda prie savanorystės skatinimo Plungės rajone.
Informacija atnaujinta 2025-06-05
Informacija atnaujinta 2025-06-05